1 Mayıs 2018 Salı

Çift Katlı Beşli Top Nasıl Yapılır

Bu çalışmamızda, altılı toptan sonra, daha küçük olan beşli topun yapımını öğreneceğiz. Bu topta iki katlı, önce altını, sonrasında da üstünü tamamlayacağız. Onlardan ister birer küpe, ister bir yaka iğnesi, isterseniz bir kolye ucu yapabilirsiniz.

Kullanacağımız malzemeler; 4 numara inci (bunun benzeri delikleri biraz geniş olan herhangi bir boncuğu altı için kullanabilirsiniz), 4 numara kristal boncuk, ben fırınlanmış sarı boncuk kullanacağım (sizler isterseniz 11/0 kum boncuk kullanabilirsiniz). Boncukların renklerinin bir birine uyumuna dikkat edin. Çin kristali ile bu çalışmalar olmuyor, bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Misina olarak 0,16 veya 0,18 milimetre kullanıyoruz. Küpe yapacaksam top zinciri tercih ediyorum, top zincir kapaması, küpe aparatı. Yaka iğnesi yapmak isterseniz, 1 tane yorgan iğnesi.

Çift katlı beşli top nasıl yapılır?


İsterseniz YouTube kanalıma abone olarak, yeni yayınlardan hemen haberdar olabilir, aynı zamanda yayınlanan konular hakkında yapılan bilgi alışverişinden faydalanabilirsiniz. 

Nazo Takı Tasarım Kursu

Eğer çalışmalarınızı benimle ve benim haricimde herkes ile paylaşmak isterseniz Facebook sayfama gönderebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Anfora - Testi - Sürahi nasıl yapılır

Bu dersimizde sizlere yapımı oldukça basit olan anfora, testi veya sürahi şeklini verebileceğiniz bir aparatın yapımını anlatacağım. Kulla...