28 Nisan 2018 Cumartesi

Çift Katlı Kristalli Top Nasıl Yapılır

Bu dersimizde altılı top yapımını öğreneceğiz. Bu topu tamamını boncuklar oluşturacak, hiç bir şekilde içinde top formunu sağlamak için yardımcı bir malzeme kullanmayacağız. Kullanacağımız malzemeler önemli, bunun için öncelikle malzemeleri sizlere aktarmak istiyorum.

Alt kısmı için delikleri büyük olan 3 veya 4 numara düzgün yuvarlak vasat boncuk gerekiyor. Kullanacağınız boncuğun boyutu topunuzun büyüklüğünü belirleyecek. Kristal olarak mutlaka 3 numara kristal kullanacağız. Kristali daha büyük kullanırsak top çok büyük olur. Sizler daha büyük aksesuar yapmak isterseniz, daha büyük kristalleri tercih edebilirsiniz. 11/0 ipe dizili kum boncuk. Büyük boy yüzük süzgeci. Boncuk iğnesi. 0,16 mm misina.

Çift Katlı Kristalli Top Nasıl Yapılır? 1. BölümÇift Katlı Kristalli Top Nasıl Yapılır? 2. Bölüm


Çift Katlı Kristalli Top Nasıl Yapılır? 3. Bölüm


Çift Katlı Kristalli Top Nasıl Yapılır? 4. Bölüm

Ben altılı top çalışmasını burada kristal taşları kullanarak yapıyorum, fakat sizler bu çalışmayı Beyoğlu taşı ile yapmak isterseniz, bu bölümde onun nasıl yapıldığını sizlere aktaracağım.


Çift Katlı Kristalli Top Nasıl Yapılır? 5. Bölüm

Bu bölüm ile topumuzu tamamlıyoruz, fakat işimiz henüz bitmiş değil, püskülleri yapmaya geçeceğiz.


Çift Katlı Kristalli Top Nasıl Yapılır? 6. Bölüm


Çift Katlı Kristalli Top Nasıl Yapılır? 7. Bölüm

Bu bölümde püskül ile kubbemizi birleştiriyoruz.


Çift Katlı Kristalli Top Nasıl Yapılır? 8. Bölüm

Nazo kubbemize topumuzu ekliyoruz, fakat hala işimiz bitmiş değil, sıra halkamızın yapımında. Proje bazlı çalışmalar uzun soluklu oluyor, ben bu projeyi sizlere aktarabilmek için yaklaşık 7 saate yakın video kaydı yaptım, bu kayıtları düzenlemek oldukça uzun zaman aldı, bölüm sayısının fazlalığını anlayışla karşılayacağınızı umuyorum.


Çift Katlı Kristalli Top Nasıl Yapılır? 9. Bölüm
Halkamızı çalışmaya başlıyoruz.


Çift Katlı Kristalli Top Nasıl Yapılır? 10. Bölüm

Çift katlı kristalli top projemizi bu bölüm ile sonlandırıyoruz. Yine daha ufak olarak şu an çalıştığım çift katlı beşli topu en kısa zamanda sizlerle aktaracağım. Bu yapacağım beşli çok çalışması ile, küçük çoklu toplar üretebileceğiz.


Çalışmayı yapacak arkadaşlara şimdiden kolay gelsin dileklerimi iletiyorum. Soru, yorum ve önerilerinizi YouTube kanalım üzerinden bana aktarırsanız sevinirim, sizlerden tüm gelen tüm bildirimleri okumaya çalışıyorum, bunlar benim yol haritamı belirlememe yardımcı oluyor.

Takı Tasarım Kursu

Jewelry Design Course

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kolay peyote tekniğini kullanarak üçgen desen bileklik nasıl yapılır

Bu dersimizde sizlere yine kolay peyote tekniğini kullanarak yaptığım üçgen desen bileklik çalışmasını aktaracağım. Kolay peyote tekniği ile...