16 Mart 2018 Cuma

Şekilsiz Bir Taşın Çevresini Nazo Örgü Kullanarak Örmek

Bu bölümde sizlerle, Nazo örgüyü kullanarak, kenarları simetrik olmayan bir taşın çevresini nasıl örebileceğimizi göreceğiz. Bu taşın çevresini örerken, aynı zamanda Nazo örgüde dönüşleri nasıl yapabildiğimizi de göreceksiniz. Anlatımlarım esnasında göreceğiniz gibi, bu örgüyü yaparken hiç bir şekilde örgünün içinde tel gibi sert bir materyal veya bir yapıştırıcı malzeme kullanmayacağız. Nazo örgü sayesinde kalın kenarlı ve şekilsiz bir taş boncuklardan oluşan bir çerçevenin içine hapsolup kalacak.

Ben bu çalışma için 10 - 12 gram gri renk kum boncuk, 80 adet kristal boncuğu masamın üzerinde hazırladım, ayrıca 0.16 milimetre misina ve ince boncuk iğnesi kullandım.  Sizler de çalışacağınız taşın ebadına göre malzemelerinizin miktarını belirleyebilirsiniz.

Bundan sonrasını, kanalımda ki video serisinden takip edebilirsiniz. İsterseniz YouTube kanalıma abone olarak gelecekte yapacağım yayınlardan anında haberdar olabilirsiniz.

Çalışmayı yapacaklara şimdiden kolay gelsin diyorum.

Nazo örgü ile asimetrik taş çevresi örme 1. Bölüm


Nazo örgü ile asimetrik taş çevresi örme 2. Bölüm


Nazo örgü ile asimetrik taş çevresi örme 3. Bölüm


Nazo örgü ile asimetrik taş çevresi örme 4. Bölüm


Nazo örgü ile asimetrik taş çevresi örme 5. Bölüm


Nazo örgü ile asimetrik taş çevresi örme 6. Bölüm


Nazo örgü ile asimetrik taş çevresi örme 7. Bölüm


Uygulama : Nazlı DİKMEN

1 yorum:

  1. Merhaba hocam, elinize sağlık. En sonunda bir arşivim oldu. Her zaman bir takıyı nasıl yaptım nasıl yapacağım diye takıyı incelerdim, her yaptığımı aklımda tutmak tabi ki mümkün değil. Sayenizde bir arşivim oluştu. Hiç bir karşılık beklemeden bizlere bu kolaylığı sağladığınız için çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

    YanıtlaSil

Kolay peyote tekniği ile zigzag bileklik nasıl yapılır

Arkadaşlar, bu dersimizde peyote bilekliğin basit bir şekilde nasıl örüldüğünü sizlere aktarmaya çalışacağım, bu çalışmanın şablonunu videon...