16 Mart 2018 Cuma

Şekilsiz Bir Taşın Çevresini Nazo Örgü Kullanarak Örmek

Bu bölümde sizlerle, Nazo örgüyü kullanarak, kenarları simetrik olmayan bir taşın çevresini nasıl örebileceğimizi göreceğiz. Bu taşın çevresini örerken, aynı zamanda Nazo örgüde dönüşleri nasıl yapabildiğimizi de göreceksiniz. Anlatımlarım esnasında göreceğiniz gibi, bu örgüyü yaparken hiç bir şekilde örgünün içinde tel gibi sert bir materyal veya bir yapıştırıcı malzeme kullanmayacağız. Nazo örgü sayesinde kalın kenarlı ve şekilsiz bir taş boncuklardan oluşan bir çerçevenin içine hapsolup kalacak.

Ben bu çalışma için 10 - 12 gram gri renk kum boncuk, 80 adet kristal boncuğu masamın üzerinde hazırladım, ayrıca 0.16 milimetre misina ve ince boncuk iğnesi kullandım.  Sizler de çalışacağınız taşın ebadına göre malzemelerinizin miktarını belirleyebilirsiniz.

Bundan sonrasını, kanalımda ki video serisinden takip edebilirsiniz. İsterseniz YouTube kanalıma abone olarak gelecekte yapacağım yayınlardan anında haberdar olabilirsiniz.

Çalışmayı yapacaklara şimdiden kolay gelsin diyorum.

Nazo örgü ile asimetrik taş çevresi örme 1. Bölüm


Nazo örgü ile asimetrik taş çevresi örme 2. Bölüm


Nazo örgü ile asimetrik taş çevresi örme 3. Bölüm


Nazo örgü ile asimetrik taş çevresi örme 4. Bölüm


Nazo örgü ile asimetrik taş çevresi örme 5. Bölüm


Nazo örgü ile asimetrik taş çevresi örme 6. Bölüm


Nazo örgü ile asimetrik taş çevresi örme 7. Bölüm


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Takı Tasarım Kursu - Nazo Örgü İle Yıldız Nasıl Yapılır

Bu dersimizde Nazo örgüyü kullanarak iki tane yıldız yapacağız, ardından bu yıldızları birleştirerek bir kolye ucu haline getireceğiz. Yine ...